FAQ ( odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania):

1. W jakich miastach działacie?

Nasze treningi i spotkania odbywają się w chwili obecnej w Lublinie, Chełmie i Warszawie. Część naszych drużynników mieszka także w innych miastach. Działaliśmy też przez kilka lat w Zamościu i Krakowie. Jeśli chcielibyście w swoim mieście założyć oddział naszej drużyny to służymy radą i pomocą.

2. Co zrobić by do was dołączyć?

Wystarczy przyjść na nasze spotkanie/trening. Informacje o miejscu i czasie znajdziesz w zakładce „Kontakt” na naszej stronie www. Zawsze możesz zadzwonić, napisać maila lub wiadomość na FB. Obecność na kilku pierwszych spotkaniach/treningach do niczego nie zobowiązuje, Ty poznajesz nas, naszą działalność i zasady funkcjonowania my poznajemy Ciebie. Po 4 spotkaniach decydujemy, czy chcemy byś do nas dołączył/dołączyła. Wówczas zaczynasz z naszą pomocą kompletować niezbędny ekwipunek zgodnie z naszymi standardami, rozpoczynasz naukę walki, rzemiosł zgodnie z twoimi zainteresowaniami. Grupa funkcjonuje przede wszystkim na zasadach koleżeńskich, dlatego ważne jest aby zostać zaakceptowanym przez pozostałych członków DGCZ.

3. Co trzeba mieć na treningu?

Na początek wystarczy strój sportowy i obuwie na zmianę, z czasem przydadzą się ochraniacze i inny sprzęt, ale to wyjaśni już wam osoba prowadząca treningi.

4. Ile kosztuje ekwipunek?

Nie ma wyszczególnionego cennika, bo można używać zarówno rzeczy prostszych i tańszych, jak i sprzętu drogiego. Koszt minimalny podstawowego, prostego stroju męskiego lub kobiecego to wydatek ok 800zł, podstawowy ekwipunek bojowy( tarcza, włócznia. topór, gruba tunika, rękawice, prosty hełm wraz z wyściełaniem) to ok 2500zł. Górnych granic wydatków nie ma, gdyż można kupić np. replikę miecza za 800zł jak i za 18000. Wyżej opisane rzeczy kompletuje się z czasem(jedni szybciej drudzy wolniej), nikt nie każe wam od razu wszystkiego kupować.

5. Czy każdy musi walczyć?

Nie, mile widziane są również osoby nie zainteresowane walką. Dla nich też znajdzie się ciekawe zajęcie takie jak np. łucznictwo czy różne rzemiosła historyczne.

6. Czy są jakieś składki i ile wynoszą?

Miesięczna składka wynosi 25zł dla mężczyzn i 10 zł dla kobiet. Nie ma składki wpisowej, natomiast przyjęte jest, że pierwsze 3 miesiące płacimy z góry.

7. Jaki wiek muszą mieć kandydaci?

Minimum 16 lat (z pisemną zgodą rodziców), jednakże preferujemy osoby pełnoletnie. Przyjmujemy również osoby młodsze gdy przystępują do grupy wraz z rodzicem. Górnej granicy wieku nie ma.

8. Czego wymagacie od kandydatów?

Od naszych kandydatów wymagamy chęci do działania i szczerej motywacji. Bez problemu dzielimy się wiedzą, zawsze staramy się pomagać osobom zaczynającym swoją zabawę w odtwórstwo. Jednakże jak już zdecydujecie się przystąpić do DGCZ to oczekujemy zaangażowania. Nie chcemy w naszych szeregach osób konfliktowych, leniwych, o słomianym zapale, nie mamy czasu dla ludzi, którzy nie mają czasu!

9. Czy jesteście formalną organizacją?

Tak, jesteśmy częścią Chorągwi Rycerstwa Ziemi Lubelskiej- zarejestrowanego stowarzyszenia z wpisem do KRS. CHRZL to stowarzyszenie które prowadzi kilka projektów rekonstrukcyjnych. Część naszych drużynników odtwarza także inne epoki historyczne m.in. XIII, XV i XVII wiek.

10. Ile osób liczy grupa?

Liczba nie jest stała, ale od kilku lat jest to ok 35-40 osób. Przez ponad 15 lat funkcjonowania drużyny przez jej szeregi przeszło ok 200 osób.

11. Kim są członkowie DGCZ?

Jesteśmy grupą apolityczną i areligijną. Skupiamy w swoich szeregach ludzi różnych zawodów, pochodzenia i wykształcenia. Są wśród nas m.in. historycy, archeologowie, informatycy, przedsiębiorcy, funkcjonariusze mundurowi, nauczyciele, studenci i uczniowie. Wszystkich nas łączy wspólna pasja i zamiłowanie do historii.